Můj druhý blog - http://moje-zebricka.blog.cz/

Ukradené perníčky

22. prosince 2010 v 13:47 | Lanka |  Povídky
Vánoce se pomalu blížily a tak si Šárka zavzpomínala na minulé. Minule dostala krásný náramek na ruku s bílými kuličkami, byla z něj nadšená a tak ho pořád nosí i do školy, i na výlety... Jednou ale ve škole se jí posmívaly dvě rozmazlené holky...
"Ty nosíš náramek? Mimino!" řekla jedna holka.
"Co je na tom špatného?" divila se Šárka.
Holky se ale nafoukaly a odešly. Šárka divně koukala, jestli jim něco je. Ale už na to nepomyslela a šla dělat něco jiného...

Jak jí skončila škola a poobědvala, šla domů. Po cestě se zastavila a podívala se na svůj náramek. Fakt nechápala, co je na tom špatného nosit náramek.

Jak byla doma, maminka jí řekla, že budou péct perníčky. Šárka byla šťastná a těšila se, až bude mamince zase pomáhat. Nejdřív maminka nachystala potřeby, ale řekla Šárce, ať si jde hrát protože jí to bude chvilku trvat, než udělá těsto. 

Šárka šla teda ven. Postavila si tam malého sněhuláka bez obličeje, jen s rukama a koštětem. Udělala ve sněhu anděla, udělala si sněhové koule... Pak ji maminka zavolala, že už může dělat tvary. Tak se šla Šárka převléct a pustila se do toho, vybrala si formu s hvězdičkou, potom se srdíčkem... Konečně se to upeklo a teť hurá do zdobení! Srdíčkům udělala oči a pusu, hvězdičkám taky.. Musela ještě počkat, až to uschne a vychladne, proto to její maminka dala na okno. 

Za chvíli šla Šárka zkontrolovat perníčky, jestli vychladly. Ale kde jsou ty perníčky? Vždyť tam jsou jen drobečky! Šárka běžela za maminkou, aby jí to řekla. Šla se tam také podívat, ale fakt tam byly jenom drobečky. Tak se Šárka oblékla, obula a běžela se podívat ven. Nic tam neviděla, jenom malý kousek perníčku na sněhu. Myslela si, že to mohla být kuna, která jim chodí na zahradu. Kuna to ale nebyla, viděla jen dvě ptačí stopy vedle sebe na sněhu. Tak se šla podívat dál. Už bylo pomalu pět hodin ale její maminka se strachovala, jestli jí někdo něco neudělal, když se ještě Šárka neozvala. Za chvíli tu ale byla a řekla mamince, že nic víc nenašla. 


Nastal další den. Šárka se vzbudila a šla se nasnídat. Maminka jí zavolala, že prý našla vedle domu vrabce, kteří zobali kousky perníčků.
"Aha" řekla Šárka.
"Tohle jsou zloději perníčků, ale ať si klidně dají!" usmála se Šárka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 23. prosince 2010 v 10:32 | Reagovat

Pěkné
Ale přijde mi nemožné, aby  vrabec za pár hodin snědl několik perníčků...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama